DAF LF 2016 Sürümü

DAF, popüler LF serileri için kapsamlı bir iyileştirme programı sunuyor. Optimize edilmiş tahrik hatları ve yeni spoylerler ve çamurluklarla. Kamyonunuzu özel gereksinimlerinize göre mümkün olduğu kadar verimli olacak şekilde konfigüre etmek için daha fazla seçenekle. Daha da yüksek kârlılık için.

ÖNEMLİ İYİLEŞTİRMELER

 • 4,5 Litrelik PACCAR PX-5 motor
  %5'e kadar daha fazla verim
 • 6,7 Litre PACCAR PX-7 motor için yeni AS Tronic 12 Vitesli şanzıman
  32 tona kadar brüt toplam ağırlık, düşük yakıt tüketimi ve daha fazla konfor
 • 6,90 metreye kadar dingil mesafeleri
  9 metreden fazla yük uzunlukları
 • 1.240 litreye kadar yakıt deposu kapasitesi
  Maksimum hareket yarıçapı, yakıt maliyeti tasarrufları
 • Yeni aerodinamik paket (Day Cab)
  %4'e kadar daha düşük yakıt tüketimi
 • Ortadaki ekranda daha fazla bilgi
  Takograf bilgileri sayesinde para cezalarından kaçınma, servis göstergesi sayesinde yüksek araç kullanımı
 • ACC, FCW, AEBS Standart**, LDWS Standart
  Daha da yüksek konfor ve yükseklik
 • LED arka lambalar
  Uzun hizmet ömrü, düşük yakıt tüketimi ve arızalı ampullerden kaynaklanan arıza süresi olmaması
 • PACCAR PX-5 motorda Frigoblock jeneratör hazırlığı
  Daha iyi yakıt tüketimi, daha kolay kurulum ve bağlantı
 • Şasi ve üstyapı arasında daha da iyi iletişim
  Maksimum verimlilik, daha yüksek kullanışlılık

** Arka havalı süspansiyon ve 8 tondan fazla brüt toplam ağırlık ile

LF 2016 Sürümü


Güvenli ve konforlu

Yeni modellerin büyük çoğunluğunda LF 2016 sürümü, son güvenlik ve konfor sistemleriyle standart olarak gönderilir. ACC (Uyarlanabilir Hız Sabitleyici), öndeki araç ile aradaki mesafenin belirlenen sınırlarda kalmasını sağlar. AEBS (Gelişmiş Acil Durum Frenleme Sistemi) ile birlikte FCW (Önden Çarpışma Uyarısı), bir çarpışma riski varsa sürücüyü uyarır ve acil durumda aracı otomatik olarak yavaşlatır.
Ayrıca kamyon şerit değiştirmek üzereyse LDWS (Şeritten Çıkma Uyarı Sistemi) bir sinyal verir. Sürücü için daha fazla konfor ve daha da önemlisi, daha yüksek güvenlik.

Verimli

Geliştirilmiş ısı ve hava yönetimi ve optimize edilmiş yazılım sayesinde 4,5 litrelik PACCAR PX-5 motor (112 kW/152 hp – 157 kW/213 hp) %5'e kadar daha verimlidir. Artık 6,7 litrelik PACCAR PX-7 motora sahip modellerde (164 kW/223 hp – 231 kW/314 hp), otomatikleştirilmiş bir şanzımanla 32 tona kadar toplam ağırlıkların taşınmasına olanak tanıyan bir otomatikleştirilmiş 12 vitesli AS Tronic şanzıman bulunmaktadır. Her seyahat için daha fazla yük kapasitesi, daha yüksek verimlilik anlamına gelir.

İletişime açık

Artık CAN veri yolu gibi sistemler sayesinde şasi ve üstyapı birbirleriyle daha iyi iletişim kuruyor. Bu, sürücüye kabin içinden üstyapıyı kontrol etmek için daha da fazla seçenek sunuyor.
Üstyapıdan gelen sinyaller gösterge tablosunda görünür ve konfigüre edilebilir. LF 2016 sürümünde PTO açıldığında havalı süspansiyonu otomatik olarak azaltılabilir. Bu da, örneğin bir karıştırıcıyı boşaltırken daha yüksek denge sağlar.

Aerodinamik

Day Cab ile LF 2016 sürümü için tamamıyla yeni bir aerodinamik paket* geliştirildi. Yeni tasarım aynı zamanda, birlikte mükemmel bir şekilde bağlanabilen çamurluklar ile bir tavan deflektörüne sahiptir. Uygulamaya bağlı olarak %4 daha düşük yakıt tüketimi sağlar. Düşük işletme maliyetleri için optimal aerodinamik.

*2016'nın başından itibaren satışa sunulacaktır

Ayrıntılar önemlidir

Sağa veya sola dönerken yükselme efekti oluşturan yeni LED arka lambalar kesinlikle çekici görünüyor. Daha da önemlisi LED aydınlatmalar, uzun hizmet ömrüne sahiptir ve maksimum araç kullanımı sağlar. LF 2016 sürümüyle, en düşük işletim maliyetlerini elde etmek için her fırsatı değerlendiriyoruz.

DAF-LF-MY-2016-LED

Modern Görünüm

LF, sınıfının en yüksek yük kapasitesine sahip olmasını sağlayan düşük boş ağırlıklarıyla tanınmaktadır. Uzunluğu 6,90 metreye kadar olan yedi adet yeni dingil mesafesi sayesinde daha yüksek yük hacimleri bile taşınabilir. Bu, 9 metreden fazla bir yük uzunluğu demektir! Daha uzun dingil mesafeleri, aracın 1.240 litreye kadar yüksek yakıt hacimlerini taşımasına da olanak tanır. Sınıfında benzersizdir. Bu, araca daha yüksek hareket yarıçapı sağlar ve sürücünün yakıt fiyatlarının en düşük seviyede olduğu yerde depoyu doldurmasına olanak tanır.

Bilgilendirici

DAF Sürücü Performansı Yardımcısı (DPA) sürücünün kamyonu mümkün olan en iyi şekilde kullanmasına yardımcı olur. Sistem, takograf verilerinin yanı sıra yakıt tüketimi, fren davranışı ve lastik basıncı hakkında ayrıntıları görüntüler. Bu, sürüş süreleri hakkında sürücüye net bir genel bakış sunar ve sürücülerin sınırlar dahilinde kalmasını sağlar.
Artık ekran, sonraki servis muayenesinin ne zaman planlanması gerektiğini göstererek bakımın zamanında yapılmasını sağlar ve aracın kullanımını en üst düzeye taşır.DAF-LF-2016-Edition-Interior-20151002

Her şey düşünüldü

PX-7 motordan sonra 4,5 litrelik PACCAR PX-5 motor da artık bir Frigoblock jeneratörün kurulumu için hazır hale getirilebilir. Yeni yağ karteri sayesinde jeneratör kompakt bir şekilde monte edilerek optimum yer mesafesi ve minimum hasar riski elde edilebilir. Her şey düşünüldü. LF artık kabinin arkasında daha yüksek bir hava girişiyle birlikte sunuluyor. Bu, kabinin üzerine bir soğutma sistemi takılması gerektiğinde kullanışlı ve verimlidir. Alternatif olarak, yüksekliği ayarlanabilir bir tavan deflektörü veya üst sleeper gerektiğinde de kullanılabilir.

İlgili bilgiler

DAF Services

DAF services

Etkili bir taşımacılık için sadece kamyonun mükemmel olması yetmez. Her DAF kamyonun arkasında profesyonel bir kurum ve uluslararası bir bayi ağı vardır. Bunlar doğru aracı seçmenize, finansmanı kendinize uygun şekilde ayarlamanıza ve filonuzu mükemmel durumda tutmanıza yardımcı olmaktadır.

Daha fazlasını oku

Azioğlu DAF bayinizle iletişime geçin

DAF logo on dealer building

Daha fazlasını mı öğrenmek istiyorsunuz? DAF ürünleri ve hizmetleri hakkındaki bilmek istediğiniz her şeyi size anlatmaktan mutluluk duyacaktır.

İletişim formuna gidin

Bu sayfayı paylaş

Sizi bu sayfayı paylaşmaya davet ediyoruz