Şasi

Euro 6 LF'in şasisi; maksimum dayanıklılık, mükemmel sürüş özellikleri, düşük boş ağırlık ve bileşenlerin yerleşimi için yeterli alan sağlayacak şekilde tamamen yeniden tasarlanmıştır. Şasi tamamen düzdür ve tamamıyla yeni bir elektrik tesisatı, maksimum kasa yapımı kolaylığı sağlar. Her uygulamaya özel araçlar sağlamak için yeni LF Serisinde, yük kapasitesi ve dingil mesafesi bakımından çok sayıda farklı model bulunmaktadır.

Yüksek yük kapasitesi

Hafif ve güçlü

DAF LF Euro 6 arka dingili
En belirgin yenilik ise boş ağırlığı mümkün olduğunca düşük tutan ve maksimum dayanıklılık için yüksek kaliteli çelikten üretilen tek cidarlı yapının kullanılması olarak göze çarpıyor.

Ekstra yük kapasitesi için 18 ve 19 tonluk modeller, yeni 13 tonluk arka dingille takılabilir. Bu, sürüş dingilinde 11,5 tonu aşan yüklere izin verilen ülkelerde önemli bir özelliktir.

Bileşen düzeni

Kullanışlılık düşünülerek yerleştirilmiş bileşenler

Hava tankları ve elektronik fren kontrolleri gibi bileşenler, şasinin iç kısmına kullanışlı bir şekilde yerleştirilmiştir, bu sayede alet çantalarını, destek ayalarını ve yedek tekerleri monte etmek için bol miktarda boş alan elde edilir.

Temel olarak kullanma kolaylığı

Temel olarak kullanma kolaylığı

DAF LF segmentindeki bir kamyon için önemli bir özellik, kasa yapımının kolay olmasıdır. Bu nedenle, LF'in şasisi tamamıyla düzdür. Kullanışlı montaj braketleri isteğe bağlı olarak sunulabilir.

Konfigürasyonlar

Geniş şasi konfigürasyonu seçenekleri

DAF LF Euro 6 şasisi
DAF, yeni LF Euro 6'yı çeşitli ağırlık sınıflarında sunar. 17,5 inç tekerlekli kamyonlar, 4.180 ile 8.300 kilogram arasında değişen net yük kapasiteleriyle 7,5 ila 12 ton arasında brüt araç ağırlıkları sunar.

19,5 inç tekerlekli 14 ve 16 ton kamyonlar 9.570 ile 11.570 kilogram arasında net güç kapasiteleri sunar. Ek olarak DAF, 24 ila 28 ton maksimum brüt toplam ağırlıklar için 19,5 inç tekerleklere sahip 14 ve 16 ton yeni LF çekiciler de sunmaktadır.

LF programının en iyileri, 22,5 inç tekerleklere ve 26 ila 32 ton brüt toplam ağırlıklara sahip 18 ve 19 ton kamyon modelleridir.Dingil Mesafeleri

Herhangi bir uygulamaya özel bir DAF LF sağlamak için çeşitli dingil mesafeleri arasından seçim yapabilirsiniz. 7,5 ile 12 ton arasında brüt toplam ağırlıklara sahip modeller, 3,00 ila 5,40 metre arasında değişen sekiz dingil mesafesiyle sunulur. 14 ile 16 ton arasındaki sınıf için 3,25 ile 6,30 metre arasında değişen dokuz dingil mesafesi seçeneği bulunur. 18 ve 19 ton modelleri için 3,45 ile 6,25 metre arasında değişen sekiz farklı dingil mesafesinden biri seçilebilir. En ağır LF'in çekici modelinde 3,13 metre veya 3,50 metre dingil mesafesi vardır.

İlgili bilgiler

DAF LF Euro 6 sürücü talimatları

DAF-LF-Euro-6-driver-instructions-400

DAF LF Euro 6 kamyon mu kullanıyorsunuz? DAF YouTube kanalındaki sürücü talimatı videolarını izleyin.

Çalma listesini görüntüle

Azizoğlu DAF bayinizle iletişime geçin

DAF logo on dealer building

Daha fazlasını mı öğrenmek istiyorsunuz? DAF ürünleri ve hizmetleri hakkındaki bilmek istediğiniz her şeyi size anlatmaktan mutluluk duyacaktır.

İletişim formuna gidin

Bu sayfayı paylaş

Sizi bu sayfayı paylaşmaya davet ediyoruz