Güçlü ve hafif

Yeni XF'in tamamıyla yeni şasi çerçevesi

Şasinin ön ucu, ekstra geniş motor soğutması için alan sağlar. Sağlam Ön Koruma Sistemi kirişi, radyatörü de korur. Şasinin sağlam ve sert ön ucu, doğru yönlendirme özellikleri sağlar.

Yeni Stabilink arka dingil süspansiyonu, yalnızca boş ağırlığı azaltmakla kalmaz aynı zamanda daha iyi yönlendirme özellikleri de kazandırır. Dingiller, dingil süspansiyonu ve yönlendirme, boş ağırlığı azaltmak ve performansı iyileştirmek için tamamıyla yeni bir şekilde tasarlanmıştır.

Şasi düzeni

Tamamıyla yeni şasi düzeni

DAF için şaside mümkün olan en fazla alanı yaratmak en önemli hedeflerden biri olmuştur. Egzoz gazlarını temizlemek için kullanılan SCR katalitik konvertörlü ve kurum filtreli EAS (Egzoz Son İşlem Sistemi) ünitesinin varlığına rağmen 3,80 metrelik dingil mesafesi üzerine 1500 litreye varan toplam hacme sahip yakıt depolarını yerleştirmek ve/veya pompa ünitelerini, hidrolik depolarını ve alet kutularını takmak için yeterli alan elde etmek amaçlanmıştır. Bunun için aküler şasinin arkasına yerleştirilirken, 90 litrelik standart AdBlue deposu (isteğe bağlı 140 litrelik depo) artık kabinin altına yerleştirilmiştir. Optimum kullanım kolaylığı açısından bu depo doğrudan kabinin arka tarafından doldurulabilmektedir.

İlgili bilgiler

DAF XF Euro 6 sürücü talimatları

XF driver instructions

DAF XF Euro 6 kamyon mu kullanıyorsunuz? DAF YouTube kanalındaki sürücü talimatı videolarını izleyin.

Çalma listesini görüntüle

Azizoğlu Daf ile iletişime geçin

DAF logo on dealer building

Daha fazlasını mı öğrenmek istiyorsunuz? DAF ürünleri ve hizmetleri hakkındaki bilmek istediğiniz her şeyi size anlatmaktan mutluluk duyacaktır.

İletişim formuna gidin

Bu sayfayı paylaş

Sizi bu sayfayı paylaşmaya davet ediyoruz